• Knižná burza

• Dňa 24.3. sme si zorganizovali v škole burzu kníh. Deti aj dobrovoľníci prispeli s množstvom zaujímavých kníh. Každý si mohol vybrať svoju vytúženú, srdcu blízku knižku. A tak ... hor sa  ponoriť do tajomstva kníh. Sme radi, že burza bola úspešná a splnila svoj cieľ.

• Prepojenie občianskej náuky a dejepisu

• Prehliadka historických stavieb Starých Hôr - Bazilika Minor, Kaplnka Nadebovzatia Panny Márie v blízkosti školy. Návšteva Obecného úradu Staré Hory  - fungovanie obce v minulosti a dnes sprevádzaná  pánom starostom.

• Unicef

• V rámci projektu Škola priateľská deťom – UNICEF, prišiel k nám aktivista Lukáš Cerovský. Porozprával nám o činnosti organizácie, jeho vlastné zážitky z humanitárnych aktivít. Dozvedeli sme sa o pomoci, ktorá je určená pre hladujúce deti v Afrike ( arašidová pasta), o dlhom putovaní za pitnou vodou a ďalších zaujímavých akciách. Ďakujeme za návštevu a rozprávanie.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Unicef 2022-23 - 2.

• DOD

• Prvý Deň otvorených dverí v tomto roku sa niesol v duchu povolaní. Vyučovanie na 1. stupni bolo tematicky zamerané na rôzne druhy povolaní. Cez tretiu a štvrtú vyučovaciu hodinu sme mali besedu s lekárom traumat. oddelenia FNsP z Banskej Bystrice ( ocka nášho prváka a tretiačky) MUDr. Šváča a člena horskej záchrannej služby pplk. Vladimíra Viteka ( starého otca našej tretiačky). Besedy boli spojené s praktickými ukážkami, boli zaujímavé a poučné. Ďakujeme za čas aj ochotu prednášajúcich. Ďalšie dve hodiny sa niesli v znamení pokusov a experimentov vo fyzikálno-chemickej šou, z ktorej sa tešili nielen naši žiaci, ale aj škôlkari. Po pokusoch, ktoré boli komentované pre získanie vedomostí  chemických reakcií, si mohli deti zakúpiť drobnosti, tzv. inteligentné hračky za symbolické ceny.

• HPV vírus

• Dňa 21. 2 . 2023 sme mali z RÚVZ prednášku o HPV víruse. Zapojili sa žiaci II. stupňa, povedali sme si dôležitosť prevencie i o možnosti očkovania, najmä vo veku 12 -  13 rokov. Ďakujeme za poučné informácie.

• Kaufland - súťaž

• V tomto školskom roku sme súťaži v súťaži s Kaufland – naše zvieratká. Vyhrali sme zaujímavé pomôcky na vyučovanie biológie v hodnote 750 €. Sú veľmi pekné, názorné, kvalitné. Tešíme sa im, ďakujeme. :)

• Hviezdoslavov Kubín

• 3. februára 2023 sa v jednej triede na našej škole ozývala poézia a próza od najlepších žiakov z jednotlivých tried, ktorí postúpili do školského kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Porota mala náročné rozhodovanie.

1. stupeň:        1. miesto- Barbora Mydlová

2. miesto- Miriam Juneková a Filip Lovás

2. stupeň:        1. miesto- Oliver Lovás

2. miesto- Zuzana Rotrová

3. miesto- Nellie Leštinská a Damian Dilik

• Valentínsky deň.

• Na Valentínsky deň sme pozvali do školy pre žiakov II. stupňa  lektorku Mgr. Vieru Holecovú (MP Edukacion) na tému ,,Adam a  Eva“  a ,,Dievčatá sú z Venuše, chlapci z Mars“ – sexuálne výchova. Otvorene, prirodzene, primerane k veku a s úsmevom pani lektorka vysvetľovala, debatovala o  danej téme. Žiakom poskytla pohľad na fyzické a psychické zmeny človeka pri dospievaní, navodila možnosti správania sa, tolerovania sa, ohľaduplnosti. Ďakujem za poučné stretnutie.

• Lyžiarsky kurz

• Užili sme si lyžiarsky kurz na Donovaloch :) V termíne  6.-10.2. žiaci 7.,8.,9. ročníka mali 5-dňový výcvikový lyžiarsky kurz. Začiatočníci zvládli základy lyžovania a objavili čaro lyží, lyžiari sa zdokonalili. No všetci zažili nezabudnuteľné krásne, mrazivé dni plné zábavy, zážitkov a smiechu bez úrazu.

• Zima

• Tešíme sa zo zimy :) Naši prvostupniari na hodinách telesnej výchovy a športový hier využívajú  možnosti prírodného, lesného areálu okolia školy. Tešíme sa zo snehu, klzákujeme sa, staviame si snehuliakov, ale aj sa bežkujeme. Je to super, užívame si zimné obdobie.

• Vianočné prázdniny

• Ďakujeme všetkým za výbornú spoluprácu počas celého roka. Prajeme Vám krásne sviatky, plné lásky, pokoja so svojimi deťmi a úspešný štart do Nového roku kolektív ZŠ Staré Hory.Od zajtra, t.j. od 22.12.2022 majú deti voľno až do 8.1.2023.