• Vianočné prázdniny

• Ďakujeme všetkým za výbornú spoluprácu počas celého roka. Prajeme Vám krásne sviatky, plné lásky, pokoja so svojimi deťmi a úspešný štart do Nového roku kolektív ZŠ Staré Hory.Od zajtra, t.j. od 22.12.2022 majú deti voľno až do 8.1.2023.

• Vianočné aranžovanie

• Dňa 15. 12. 2022 sme sa zúčastnili súťaže Vianočného aranžovania v Robotníckom dome v BB. Veľmi sa nám páčilo a tešia nás úspechy, ktoré sme tam dosiahli.  Gratulujeme Leuške Čillíkovej ku krásnemu 2. miestu a Samkovi Slivkovi k udelenej Cene mesta Banská Bystrica.

• Tvorivé dielne v Banskej Bystrici.

• Naši malí prvostupniari v tomto predvianočnom období v Stredoosvetovom stredisku (SOS Dolná, BB) si vyrobili malé drôtené stromčeky. Potom vzhliadli bustu J. D. Matejovie, významného lesníka Starohorských vrchov, Radnicu v  Banskej Bystrici. Na záver vychádzky sa prešli vianočným bystrickým námestím, trhmi a ochutnali aj voňavé medovníčky.

• Balíčky dôchodcom.

• 13. decembra 2022 zneli obcou  našich Starých Hôr verše pre našich dôchodcov :

Svetlo Vianoc prinášame Vám,

aby sme popriali Božiu lásku Vám.

Zdravie, šťastie, radosti,

v srdci lásky hojnosti.

Zaspievali sme vianočné koledy, potešili našich starkých v obci, darovali balíčky vyrobené s láskou žiakmi spolu s rodičmi a učiteľmi našej školy.

Z celého srdca ďakujeme všetkým rodičom, žiakom, učiteľom za prípravu balíčkov. Bez Vás všetkých by sme túto krásnu akciu nemohli zrealizovať. ĎAKUJEME.

• Mikuláš

• Mikuláš, Mikuláš, priateľ náš starý, každý rok nosievaš do okien dary. Tento rok  k nám Mikuláš so svojimi pomocníkmi zavítal s veľkým prekvapením, ktoré nás všetkých čakalo na chodbe. Veľký a menší balík previazaný červenou mašľou  lákal každého. Mikuláš nám doniesol  stôl na stolný tenis s raketami a stolík na spoločenské hry. Mikuláš neobišiel ani jednu triedu a za milé slová, básničky či pesničky obdaroval každého zdravým balíčkom.

• Učíme sa vychádzať.

• Aj v tomto školskom roku spolupracujeme s  CPPPaP,  Mládežnícka 34, BB, s programom ,,Učíme sa vychádzať“. Naše kamarátky, psychologičky ( Mgr. Krnáčiková, Mgr. Jadroňová ) pravidelne navštevujú našich žiakov I. stupňa v rámci tohto programu. Hravou, zábavnou formou sa žiaci učia medzi sebou spolupracovať, pomáhať si, tolerovať jeden druhého. V tímových aktivitách nacvičujú schopnosti dodržiavania pravidiel, rešpektovania seba aj iných. Ďakujeme za ich stretnutia a tešíme sa na ďalšie.

• Regionálna výchova

• Počas spoznávania našej obce, regiónu na Regionálnej výchove žiaci 1. a 2. ročníka navštívili Stálu banícku expozíciu na Starých Horách. Náš sprievodca p. Richard Čillík ( majiteľ expozície ) nás ochotne previedol históriou baníctva, ukázal nám zaujímavosti minulosti obce. V expozícii je množstvo exponátov, ktoré nás zaujali, a preto ďakujem za pútavé rozprávanie a dovidenia  .