• Exkurzia v Matejovom dome a DOD Spojenej školy na Školskej 7.

• Štvrtok, 23. novembra 2023, sa žiaci 7. , 8. a 9. zúčastnili exkurzie v MATEJOVOM DOME, kde sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií z histórie našej Banskej Bystrice, významných ľuďoch, ktorí v nej žili.

Odtiaľ ich kroky viedli na DOD Spojenej školy na Školskej 7, kde sa dozvedeli informácie o jednotlivých odboroch.  Dievčatá sa dozvedeli ako funguje odbor PODNIKANIA, KOZMETIČKY, FARMAKOlÓGIE, BIOTECHNOlÓGIE, chlapci videli ako funguje SOŠ AUTOMOBILOVÁ.

• Exkurzia - Evanjelický kostol, Deň otvorených dverí SAV.

• Siedmaci, ôsmaci, a aj deviataci absolvovali exkurziu do nedávnej, ale aj dávnej minulosti.

Začali sme na pôde Evanjelického kostola na Lazovnej ulici, kde pôsobili významní dejatelia a boli sa pozrieť aj na miesto ich posledného odpočinku.

Potom sme sa presunuli aj v čase, aj v priestore a to do priestorov SAV, kde bol deň otvorených dverí. Zamestnanci Slovenskej akadémie vied nám veľmi pútavým spôsobom predstavili svoju prácu v oblasti  výskumnej činnosti. Prostredníctvom rôznej techniky skúmajú život, ktorý siaha až do doby ľadovej.

Ani by sme neverili, že príroda  zanecháva stopy o svojej existencii sama - do pôdy, do kvapľov, do jazier... . Obohatení o nové a zaujímavé informácie sme sa vrátili v čase aj priestore späť do súčasnosti.

• iBobor

• V dňoch od 6. novembra - 10. novembra 2023 prebehla na našej škole súťaž iBOBOR. Zúčastnilo sa jej 19 žiakov, z toho 2 žiaci sú úspešní riešitelia. Za 1. stupeň René Berlecký a za 2.stupeň Anettka Katková. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili. 😊

• Medzinárodný deň bez fajčenia

• Medzinárodný deň bez fajčenia alebo tiež nefajčiarsky deň (21. november) je venovaný prevencii, zvýšeniu informovanosti o cigaretách, o ich negatívnom vplyve na ľudský organizmus. Hlavným cieľom je presvedčiť ľudí, aby sa vzdali tejto drogy. Privítali sme u nás v škole pani Nádaši Paprčkovú, lektorku organizácie SLOVENSKO BEZ DROG. V diskusiách sa žiaci II. stupňa dozvedeli veľa dôležitých poznatkov na zamyslenie. Aj prvostupniari sa venovali téme ako NENIČIŤ SVOJE MÚDRE TELO.

Ďakujeme.

• Biela pastelka

• Koncom októbra sme v našej škole privítali nevidiacich , ktorí nám porozprávali, aké to je, keď chýba zrak. Očami vnímame 80% vnemov okolo nás. Život so stratou zraku je veľmi náročný a naša škola by chcela svojou malou troškou podporiť a pomôcť zbierkou. Kto môžete, budeme radi, ak pošlete po svojich ratolestiach finančný príspevok na dobrú vec. Týmto zároveň ďakujeme.