• DELESUN - "Hlas lesa"

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DELESUN - "Hlas lesa".

V stredu 25. mája 2022 sme sa zúčastnili 7. stretnutia tohtoročnej Detskej lesníckej univerzity. Čakala nás prednáška s názvom „Hlas lesa“ v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene. Dozvedeli sme sa zaujímavosti z lesníckej histórie. Lesní pedagógovia si pre nás pripravili program s názvom „Nie je palica ako palica“ zameraný na využitie dreva v bežnom živote.

• ZŠ s MŠ Nýdek - ČR.

• V dňoch 16. - 18. mája 2022 deviataci spolu s pánom riaditeľom a triednou pani učiteľkou navštívili partnerskú základnú školu v obci Nýdek v Českej republike. Pobyt sa nám veľmi páčil, užili sme si každý jeden deň. Počas prvého dňa sme sa zoznámili s novými kamarátmi, spoločne sme zdolali tri zo siedmich Nýdeckých vrcholov a vychutnali sme si krásne výhľady. V utorok sme si zmerali sily v turnaji v prehadzovanej, prešli sme sa ku skokanským mostíkom. V stredu sme navštívili obecnú knižnicu s milou pani knihovníčkou a mali sme možnosť nahliadnuť do Dřeviónky. Ďakujeme našim českým kamarátom za prijatie a čas, ktorý nám venovali.

• Zápis do 1. ročníka

• 21. apríla 2022 sa uskutočnil zápis do 1. ročníka našej školy. Budúcich prváčikov čakali zvieratká z lesa a pani učiteľky, ktoré ich sprevádzali celým zápisom. Ukázali nám, čo všetko sa už naučili. Vedeli sa podpísať, poznali farby a geometrické tvary. Na záver dostali malý darček ako spomienku na zápis. Veľmi sa na všetkých v septembri tešíme.

• Hasičská zbrojnica

• V našej obci sídli Hasičská zbrojnica. Pracujú v nej ako dobrovoľní hasiči naši otcovia, krsní otcovia, ujovia. A preto na regionálnej výchovy sme navštívili priestory Hasičskej zbrojnice Staré Hory. Pán Romaniak (kapitán dobrovoľnej jednotky) nám ochotne a  so záujmom predviedol hasičské auto, jeho vybavenie, výhody. Ukázal nám hasičské obleky, prilby, ktoré sme aj vyskúšali a porozprával zaujímavé zážitky z  praxe. Zaujal a možno aj nalákal žiakov na hasičskú dobrovoľnú činnosť. Ďakujeme 😃.

• DOD 2022

• 13. apríla 2022 sa na našej škole otvorili dvere pre všetkých, ktorí mali záujem medzi nás prísť. Dopoludnie strávené medzi nami bolo plné rôznych aktivít. Vyučovanie v triedach, chvíle strávené s lesnými pedagógmi v okolí našej školy, kde nás čakali rôzne stanoviská a opäť sme sa dozvedeli niečo viac o našej prírode a našich lesoch. Po dobrom obede nás popoludní v ŠKD čakali tvorivé dielne. Ich témou bola Veľká noc. Páter Dušan nám porozprával o symboloch týchto sviatkov a s chuťou sme sa pustili do vyrábania vtáčikov, zajačikov, maľovania vajíčok a maľovania sliepočiek. Po plnom dni sme sa všetci rozutekali na veľkonočné prázdniny.

• Záchranári

• 13. apríla 2022 medzi nás zavítali ZÁCHRANÁRI. Cieľom ich návštevy bolo pomocou prednášky a  názorných ukážok oboznámiť nás s  prvou pomocou pri úrazoch. Názorné ukážky slúžili pre upevnenie si zásad poskytovania prvej pomoci. Naučili sme  rozoznať, kedy je človek v bezvedomí, ako podať masáž srdca. Tiež sme si vyskúšali stabilizovanú polohu. Všetkým sa nám nácvik prvej pomoci veľmi páčil a tešíme sa na ďalšiu návštevu.