• Svetový deň mieru

• 21. september patrí SVETOVÉMU DŇU MIERU. Tento rok sme si ho pripomenuli oblečením v bielom. Pani učiteľky nám porozprávali, ako vznikol tento deň. Dozvedeli sme sa,  prečo je symbolom mieru biela holubica, aj to, kde vo svete nevládne svetový mier. Do svojich holubíc sme dopísali svoj význam slova mier. Pripomenuli sme si, ako sa tento deň pripomína v sídle OSN a uzavreli sme ho heslom „Nech žije absolútny svetový mier“, ktoré je vyryté na Zvone mieru v sídle OSN. Každý, kto chce začať mierom od seba, mohol pripnúť svoju holubicu mieru na našu modrú planétu.

• Exkurzia v BB

• 9. septembra 2022 nás čakala exkurzia v Banskej Bystrici. Navštívili sme Pamätník SNP, kde nás čakala Multimediálna výstava SNP 1944. V interaktívnej sekcii sme sa ocitli priamo vo vojnovom zákope a boli sme súčasťou skutočného boja o prežitie. Videli sme vzácne archívne video zábery a vypočuli sme si autentické audio nahrávky so spomienkami priamych účastníkov.

O pár ulíc ďalej nás čakala druhá zastávka v Stredoslovenskom osvetovom stredisku, kde sme si na tvorivých dielňach vyrobili hlinené srdiečko alebo ozdobnú kachličku. Celý deň nám spríjemnil Radvanský jarmok, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou každého septembra v našej krásnej Banskej Bystrici. Pripomenuli sme si krásu ľudového umenia a jeho tvorcov, nielen výrobou svojich výrobkov, ale aj rôznymi ukážkami remeselníkov.

• Roots and Shoots

• 8. septembra  2022 medzi nás zavítala Lucia Rossová, ktorá nám priblížila program ROOTS AND SHOOTS, do ktorého sa chceme  zapojiť. Cieľom  tohto programu je podnecovať záujem mladých ľudí o problémy svojho okolia, riešiť ho, rozvíjať u žiakov kľúčové kompetencie a všetky svoje znalosti a skúsenosti vedia prepojiť s projektom, ktorý dokáže pomôcť obci. Veľmi sa tešíme, že môžeme byť súčasťou tohto programu.

• Otvorenie šk. roku

• 5. septembra 2022 sme slávnostne otvorili školský rok 2022/2023. Pán riaditeľ slávnostným príhovorom privítal všetkých, najmä prváčikov,  našich nových spolužiakov, ktorí dochádzajú do školy z Banskej Bystrice a okolia, a tiež  ukrajinských žiakov.

• Zber papiera

• Až do konca októbra na škole prebieha zber papiera. Papier je potrebné zviazať, príp. dať do krabice a odvážený odovzdať učiteľovi. Za každé odovzdanie papiera ďakujeme. Odmena za papier bude použitá na nákup učebných pomôcok pre deti a odmenu pre troch najlepších.