• "Učíme sa tolerancii"

• V rámci aktivít CPPPaP, Mládežnícka, BB ,, UČÍME SA TOLERANCII“, sa pravidelne žiaci I. stupňa stretávajú  s  kamarátkami, psychologičkami Martinou a Veronikou.  Hráme sa, zabávame sa a hlavne sa učíme ako máme spolu nažívať a rešpektovať jeden druhého :) .

• Relaxačné centrum

• Po dlhej dobe sme mohlo navštíviť relaxačné centrum v hoteli ALTENBERG Staré Hory. Na hodinách telesnej výchovy a krúžku Športový hier sme si užívali vodu, vírivky , parnú saunu a čerpali energiu v krásnom prostredí Veľkej Fatry.

• Účesy - 1.apríl

• Účesy, účesy, ach, tie účesy.. 😊 1.apríl sa v našej škole okrem žartíkov niesol aj v duchu veselých a zaujímavých účesov. Čakali nás poprehadzované aj prázdne triedy, mydlové kľučky, lepiace pásky na dverách. Všetci sme si tento bláznivý deň užili. 😊

• Marec - mesiac knihy

• V Marci – mesiaci knihy  sme na hodinách regionálnej výchovy venovali knihám. Navštívili sme obecnú knižnicu v Starých Horách, ktorou nás previedla pani knihovníčka Rovná. Ďakujeme jej za ochotu sprevádzať nás knižnicou.  Na ďalších  hodinách žiaci 5. a 6. ročníka tvorili knihy svojej rodiny, pátrali  po ich koreňoch zo Starohorskej doliny.

V škole sme sa tie vo zvýšenej miere venovali knihám.

• Deň vody

• Svetový deň vody sme si opäť pripomenuli aj tento rok 22.3.2022. Znamením tohto dňa bolo modré oblečenie, ktoré zaplavilo našu školu. Voda sa spomínala na každej vyučovacej hodine. Preberala sa zo všetkých strán. Skúmali sme ju, učili sme sa o nej, šetrili sme vodou, robili sme pokusy, maľovali sme, tvorili sme, čítali sme a počítali.

Nezabúdajme, že voda je tá najvzácnejšia tekutina, bez ktorej by neexistoval život na našej planéte.