• Stretnutie s Luciou

• 8. septembra  2022 medzi nás zavítala Lucia Rossová (koordinátorka projektu), ktorá nám priblížila program ROOTS AND SHOOTS SLOVAKIA, do ktorého sme sa zapojili. Cieľom  tohto programu je podnecovať záujem mladých ľudí o problémy svojho okolia, riešiť ho, rozvíjať u žiakov kľúčové kompetencie a všetky svoje znalosti a skúsenosti vedia prepojiť s projektom, ktorý dokáže pomôcť obci. Veľmi sa tešíme, že môžeme byť súčasťou tohto programu.

• Prijali sme výzvu

• V rámci hodín regionálnej výchovy sme komunikovali,  pýtali sa žiakov,  obyvateľov čo by chceli zmeniť v  obci. Mapovali sme čo cítia ako problém obce, ktorý by sa mal zmeniť! Pri prechádzke obcou sme videli ,, bodrel v potoku ,, nepekný priestor pri autobusovej zastávke,  neudržiavané multifunkčné ihrisko.  Ihrisko je  priestor, ktorý využívajú žiaci školy na telesnú výchovu, obyvatelia obce vo voľno časovým chvíľach.  Oblasť je zarastené, v okolí sú smeti, vykopnuté dvere na domčeku športových potrieb, dotrhané siete,  basketbalové  koše  a  ihrisko nemá žiadny prevádzkový poriadok ( ,,nemá pána“ ). Po zhodnotení mapovania sme odhlasovali  a  vyšlo nám, že najpálčivejším  problémom  je  multifunkčné ihrisko.

• Plán obce

• Zamysleli sme sa a vytvorili sme plán obce. 🙂

• U pána starostu

• Navštívili sme pána starostu a  prezentovali náš projekt „Šanca pre multifunkčné ihrisko“.

Pán starosta Ing. Marián Gajdoš bol potešený, že sa zaoberáme životným prostredím obce a vyjadril nám plnú podporu, prisľúbil spoluprácu, pomoc pri realizácii, obnove ihriska.

Je to obecný priestor a bol nadšený našou iniciatívou.

• Obhajoba projektového zámeru

• V CVČ Tajovského 30, Banská Bystrica, zástupcovia tímu Starohorci obhajovali projektový zámer ,,Šanca pre multifunkčné ihrisko“.

Komisii predložili mapovanie v obci, postrehy a možné riešenia pri obnove ihriska. Náš zámer sa páčil a získali sme grand na revitalizáciu multifunkčného ihriska.

Ďakujeme.

• Fáza realizácie projektu

• Spoločná brigáda žiakov, zamestnancov ZŠ, OU Staré Hory, rodičov. Funkčné ihrisko, pekné okolie ihriska, pre aktívny šport a trávenie voľného času. Všetko naplánované sa nám nepodarilo zrealizovať, ale veríme, že projekt dokončíme. Ďakujeme všetkým, čo ochotne pomáhali na brigáde.

• Finálna fáza

• Finálna fáza ,, Šanca pre multifunkčné ihrisko ,,. Žiaci školy spolu s pani učiteľkami,  pánom školníkom a s pomocou technika obecného úradu ( OU Staré Hory zakúpil farby na náter domčeka športových potrieb, sieť na basketbalový kôš, odpadkový kôš ) sme dokončili náš cieľ projektu.

• Záver

• Záver - oslava v podobe športové dopoludnie.  Žiaci I. stupňa si zašportovali v rôznych športových disciplínach  a aktivitách, žiaci II. stupňa si zahrali futbalový zápas v zmiešaných družstvách.  Po ich výkone nasledovalo občerstvenie a  radosť z príjemne prežitého dopoludnia v obnovenom prostredí multifunkčného ihriska.