• Tradície - práca s drevom

• Dnes sme načreli do studnice zvykov, tradícií a histórie našej obce a okolia. Ďakujeme pánovi Kontúrovi za jeho drevorezby a pútavé rozprávanie, za odovzdávanie toho cenného z generácie na generáciu.

• Spoznávame našu obec

• Počas spoznávania našej obce, regiónu na Regionálnej výchove žiaci 1. a 2. ročníka navštívili Stálu banícku expozíciu na Starých Horách.

Náš sprievodca p. Richard Čillík (majiteľ expozície) nás ochotne previedol históriou baníctva, ukázal nám zaujímavosti minulosti obce. V expozícii je množstvo exponátov, ktoré nás zaujali, a preto ďakujeme za pútavé rozprávanie a dovidenia .

• Starohorská čipka

• Staré Hory sú známe svojou typickou starohorskou čipkou.

Pani Rovná prijala naše pozvanie na hodinu regionálnej výchovy a predviedla čaro čipkovania.

Kneplovaniu (pomenovanie čipkovania na Starých Horách) sa venuje už dlhé roky. Tejto zručnosti sa učila od svoje starej mamy. Očarila nás svojimi výrobkami a ukážkami.  V minulosti v regióne bola zriadená škola čipkovania.

Ďakujeme za stretnutie.

• Výročie oslobodenia obce

• 4. apríla 1945 bola naša obec oslobodená od nadvlády fašizmu.

Každoročne s úctou pri pamätníku SNP si uctievame tento deň. Na pamätníku je osadená pamätná tabuľa s menami siedmich občanov obce,  ktorí sa zaslúžili o oslobodenie. V dnešnej budove Materskej školy počas SNP bola umiestnená vojenská nemocnica.

Aj takto sprevádzame naše deti históriou regiónu.