• 1. odborná prednáška

• Dňa 12.10.2023 sa žiaci 6. a 7. ročníka zúčastnili na 14. ročníku Detskej lesníckej univerzity vo Zvolene a absolvovali tak prvú odbornú prednášku  "Les to nie sú len stromy ", ktorú viedol Ing. Erik Hirschner z Národného lesníckeho centra. Program bol obohatený aj aktivitami lesnej pedagogiky s lesnou pedagogičkou Ing. Marcelou Melcerovou.

• 2. odborná prednáška

• Dňa 16.11.2023 sa žiaci 6. a 7. ročníka zúčastnili na 14. ročníku Detskej lesníckej univerzity vo Zvolene a absolvovali tak 2. odbornú prednášku "Tradícia lesov a dreva v našich životoch", ktorú

viedol Ing. Ivan Mesároš z Lesníckeho a drevárskeho múzea. Po prednáške nasledovali aktivity lesnej pedagogiky s lesnými pedagogičkami Ing. A. Melcerovou a Ing. Veronikou Šebíkovou z Národného lesníckeho centra.

• 3. odborná prednáška

• Dňa 12.12.2023 sa žiaci 6. a 7. ročníka zúčastnili na 14. ročníku Detskej lesníckej univerzity vo Zvolene a absolvovali tak 3. odbornú prednášku "Lesní architekti ", ktorú viedol Ing. Michal Bugala, PhD. z Národného lesníckeho centra. Program bol obohatený aj aktivitami lesnej pedagogiky s lesnou pedagogičkou Ing. Marcelou Melcerovou, s ktorou sme si ručne vyrobili točené sviečky z včelieho vosku. Žiaci dostali prekvapenie - tričko s lesným motívom.

• 4. odborná prednáška

• Dňa 29.01.2024 sa žiaci 6. a 7. ročníka zúčastnili na 14. ročníku Detskej lesníckej univerzity vo Zvolene a absolvovali tak 4. odbornú prednášku „Ako dostať drevo z lesa“, ktorú prednášal doc. Ing. Martin Lieskovský, PhD. s ktorým si žiaci taktiež nacvičili tréning ,,Ako správne zakladať oheň“. Po prednáške nasledovala zaujímavá aktivita na trenažéri v harverstore, v ktorom mali možnosť strom spíliť, odvetviť ho a následne napíliť na určený rozmer.

• 5. odborná prednáška

• Dňa 27.03.2024 sa žiaci 6. a 7. ročníka zúčastnili na 14. ročníku DELESUN vo Zvolene a absolvovali tak piatu odbornú prednášku v NLC "VYNÁLEZY V LESNÍCTVE", ktorú viedla pani Ing. Beáta Puobišová. Prednáška bola doplnená zaujímavými aktivitami OZ Vedecká hračka.